Help
Viser utviklingen på de viktigste indeksene.

Indekser

TickerSiste???table.ITEM_COPY???+/- %
Hovedindeksen589,09OSEBX.OSE-1,30%
FTSE 1006 719,37I:UKX.FTSE-0,15%
DAX9 927,21I:DAX.GER0,12%
OMXN401 408,27OMXN40.OMX0,12%
Dow Jones17 827,75I:DJI.DJ0,07%
S&P 5002 072,83I:SP500.SP0,28%
Nasdaq Comp.4 787,32I:COMP.NAS0,61%
Nikkei 22517 248,50NI225.OSA-0,78%
Hangseng24 004,28I:HSI.HSI-0,45%
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har steget mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Vinnere

Selskap+/- %Siste
Asetek10,00%22,00
Havila Shipping8,03%26,90
InterOil Ex ...4,35%0,24
Awilco LNG4,24%12,30
Funcom4,21%2,97
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har falt mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Tapere

Selskap+/- %Siste
Birdstep Te ...-14,95%1,65
Cecon-12,28%0,50
African Pet ...-10,53%0,34
Northern Of ...-9,35%6,40
Avocet Mining-8,57%0,64
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har vært mest omsatt i kroner inneværende dag. Listen er basert på volum, ikke antall transaksjoner.

Mest omsatt

SelskapOms.+/- %
Statoil177,47 mill.-2,34%
Seadrill124,19 mill.-5,26%
Norsk Hydro93,93 mill.0,82%
DNB59,19 mill.-1,20%
Telenor38,67 mill.-1,51%
Help
Viser utviklingen på de viktigste rentene.

Renter

InstrumentRente+/- %
Norsk st.oblig 10 år1,92-
Nibor 3 mnd1,65-0,61%
Nibor 6 mnd1,66-0,60%
Euribor 1 år0,33-
US Bond 5Y1,560,00%
US Bond 10Y2,240,00%
Help
Viser utviklingen på de viktigste valutaene.

Valuta

ValutaSiste+/- %
Amerikanske dollar6,86770,56%
Euro8,56410,27%
Svenske kroner92,52000,28%
Britiske pund10,82300,32%
EUR v. USD1,2470-0,27%
USD v. JPY117,4800-0,10%
Help
Oljepriser benevnes i USD / fat (ca 158 Liter). Gull er gårsdagens fixing pris morgen (AM) og ettermiddag (PM). Edle metaller (gull, sølv, platina og palladium) angis i USD per troy unse (ca 31,1 g).

Råvarer

RåvareSiste+/- %
Brent Spot76,15-1,75%
Gull (AM)--
Sølv16,37-0,82%
Palladium--
Brent Front Month75,87-2,42%
WTI Front Month72,22-1,99%
Help
Førstkommende finanskalenderhendelser

Finanskalender

DatoHendelseTicker
27 novFørste dag eks. ...NOF
27 novUtbytte utbetali ...WWASA
27 novUtbytte utbetali ...WWI
27 novUtbytte utbetali ...WWIB
27 novKvartalsrapport - Q3AVINOR
27 novKvartalsrapport - Q3EQO
27 novKvartalsrapport - Q3NMG
27 novEkstraordinær ge ...NAUR
27 novKvartalsrapport - Q3SBX
27 novEkstraordinær ge ...SUBC
Help
Viser siste nyheter fra ulike kilder.

Nyheter

Help
Viser dine utvalgte instrumenter.

Min Liste

TickerSiste+/-+/- %
Trykk på for å legge til instrumenter
Help
Viser utviklingen i de ulike sektorene/selskapene. Størrelsen er i forhold til dagens omsetning. Fargen angir endring fra gårdagens sluttkurs.

Børsometer