Help
Viser utviklingen på de viktigste indeksene.

Indekser

TickerSiste???table.ITEM_COPY???+/- %
Hovedindeksen616,02OSEBX.OSE0,13%
FTSE 1006 830,66I:UKX.FTSE0,12%
DAX9 569,71I:DAX.GER-0,19%
OMXN401 354,89OMXN40.OMX0,07%
Dow Jones17 122,01I:DJI.DJ0,09%
S&P 5002 000,12I:SP500.SP0,00%
Nasdaq Comp.4 569,62I:COMP.NAS-0,02%
Nikkei 22515 534,82NI225.OSA0,09%
Hangseng24 918,75I:HSI.HSI-0,62%
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har steget mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Vinnere

Selskap+/- %Siste
Comrod Comm ...33,33%3,00
EVRY22,95%15,00
MultiClient ...14,50%1,50
Nickel Moun ...13,45%1,94
Sevan Drilling11,27%3,16
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har falt mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Tapere

Selskap+/- %Siste
Arendals Fo ...-9,22%1 625,00
Byggma-7,73%34,60
NTS-5,91%19,10
Funcom-5,78%4,40
Cecon-5,62%0,84
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har vært mest omsatt i kroner inneværende dag. Listen er basert på volum, ikke antall transaksjoner.

Mest omsatt

SelskapOms.+/- %
Seadrill861,68 mill.-2,46%
Yara Intern ...417,03 mill.0,63%
Statoil303,64 mill.0,57%
Norsk Hydro243,13 mill.1,33%
Marine Harvest241,94 mill.-2,68%
Help
Viser utviklingen på de viktigste rentene.

Renter

InstrumentRente+/- %
Norsk st.oblig 10 år2,240,28%
Nibor 3 mnd1,750,57%
Nibor 6 mnd1,830,55%
Euribor 1 år0,44-0,90%
US Bond 5Y1,64-1,20%
US Bond 10Y2,36-1,88%
Help
Viser utviklingen på de viktigste valutaene.

Valuta

ValutaSiste+/- %
Amerikanske dollar6,1789-0,01%
Euro8,15040,17%
Svenske kroner88,89000,11%
Britiske pund10,24200,19%
EUR v. USD1,31910,19%
USD v. JPY103,9000-0,18%
Help
Oljepriser benevnes i USD / fat (ca 158 Liter). Gull er gårsdagens fixing pris morgen (AM) og ettermiddag (PM). Edle metaller (gull, sølv, platina og palladium) angis i USD per troy unse (ca 31,1 g).

Råvarer

RåvareSiste+/- %
Brent Spot102,53-0,01%
Gull (AM)1 285,00-0,12%
Sølv19,490,46%
Palladium887,00-0,11%
Brent Front Month102,600,10%
WTI Front Month93,80-0,06%
Help
Førstkommende finanskalenderhendelser

Finanskalender

Help
Viser siste nyheter fra ulike kilder.

Nyheter

Help
Viser dine utvalgte instrumenter.

Min Liste

TickerSiste+/-+/- %
Trykk på for å legge til instrumenter
Help
Viser utviklingen i de ulike sektorene/selskapene. Størrelsen er i forhold til dagens omsetning. Fargen angir endring fra gårdagens sluttkurs.

Børsometer