Help
Viser utviklingen på de viktigste indeksene.

Indekser

TickerSiste???table.ITEM_COPY???+/- %
Hovedindeksen577,60OSEBX.OSE0,69%
FTSE 1006 545,27I:UKX.FTSE1,23%
DAX9 786,96I:DAX.GER-0,25%
OMXN401 376,15OMXN40.OMX0,46%
Dow Jones17 804,80I:DJI.DJ0,15%
S&P 5002 070,65I:SP500.SP0,46%
Nasdaq Comp.4 765,38I:COMP.NAS0,36%
Nikkei 22517 621,40NI225.OSA2,39%
Hangseng23 116,63I:HSI.HSI1,25%
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har steget mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Vinnere

Selskap+/- %Siste
RomReal21,87%1,95
Petrolia16,36%8,25
Panoro Energy12,42%1,72
Weifa10,61%0,73
Reach Subsea9,37%3,50
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har falt mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Tapere

Selskap+/- %Siste
AGR Group-22,22%0,14
Scana Indus ...-11,11%0,80
Navamedic-6,78%11,00
Archer-6,58%4,26
Seadrill-6,10%88,45
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har vært mest omsatt i kroner inneværende dag. Listen er basert på volum, ikke antall transaksjoner.

Mest omsatt

SelskapOms.+/- %
Statoil1,17 mrd.-0,38%
DNB593,51 mill.-0,63%
Seadrill570,33 mill.-6,10%
Norsk Hydro527,78 mill.2,05%
Telenor464,94 mill.3,24%
Help
Viser utviklingen på de viktigste rentene.

Renter

InstrumentRente+/- %
Norsk st.oblig 10 år1,590,40%
Nibor 3 mnd1,500,00%
Nibor 6 mnd1,421,41%
Euribor 1 år0,33-
US Bond 5Y1,66-
US Bond 10Y2,18-
Help
Viser utviklingen på de viktigste valutaene.

Valuta

ValutaSiste+/- %
Amerikanske dollar7,3584-0,39%
Euro8,9968-0,82%
Svenske kroner95,0700-1,05%
Britiske pund11,5000-0,54%
EUR v. USD1,2227-0,48%
USD v. JPY119,51000,45%
Help
Oljepriser benevnes i USD / fat (ca 158 Liter). Gull er gårsdagens fixing pris morgen (AM) og ettermiddag (PM). Edle metaller (gull, sølv, platina og palladium) angis i USD per troy unse (ca 31,1 g).

Råvarer

RåvareSiste+/- %
Brent Spot62,15-
Gull (AM)1 197,50-
Sølv16,07-
Palladium795,00-
Brent Front Month62,154,86%
WTI Front Month57,856,42%
Help
Førstkommende finanskalenderhendelser

Finanskalender

DatoHendelseTicker
22 desUtbytte utbetali ...AFK
23 desEkstraordinær ge ...EMGS
29 desEkstraordinær ge ...NAUR
30 desEkstraordinær ge ...DMABB
30 desOrdinær generalf ...EMAS
6 janUtbytte utbetali ...RCL
13 janKapitalmarkedsdagTGS
28 janKvartalsrapport - Q4BNB
28 janKvartalsrapport - Q4BNKR
28 janKvartalsrapport - Q4VVL
Help
Viser siste nyheter fra ulike kilder.

Nyheter

Help
Viser dine utvalgte instrumenter.

Min Liste

TickerSiste+/-+/- %
Trykk på for å legge til instrumenter
Help
Viser utviklingen i de ulike sektorene/selskapene. Størrelsen er i forhold til dagens omsetning. Fargen angir endring fra gårdagens sluttkurs.

Børsometer