Help
Viser utviklingen på de viktigste indeksene.

Indekser

TickerSiste???table.ITEM_COPY???+/- %
Hovedindeksen608,02OSEBX.OSE-1,24%
FTSE 1006 676,08I:UKX.FTSE-1,44%
DAX9 595,03I:DAX.GER-1,58%
OMXN401 372,74OMXN40.OMX-1,12%
Dow Jones17 055,87I:DJI.DJ-0,68%
S&P 5001 982,77I:SP500.SP-0,58%
Nasdaq Comp.4 508,69I:COMP.NAS-0,42%
Nikkei 22516 205,90NI225.OSA0,00%
Hangseng23 837,07I:HSI.HSI-0,49%
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har steget mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Vinnere

Selskap+/- %Siste
Cellcura25,00%1,40
Atlantic Pe ...10,92%78,75
MultiClient ...8,46%1,41
Eitzen Chemical6,49%4,10
Farstad Shi ...4,52%86,75
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har falt mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Tapere

Selskap+/- %Siste
SeaBird Exp ...-13,64%0,95
Apptix-11,89%2,00
Scanship Ho ...-8,52%2,47
Frontline-7,51%8,00
Nickel Moun ...-7,49%1,73
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har vært mest omsatt i kroner inneværende dag. Listen er basert på volum, ikke antall transaksjoner.

Mest omsatt

SelskapOms.+/- %
Yara Intern ...1,37 mrd.3,87%
Statoil666,67 mill.-2,16%
Seadrill358,34 mill.1,57%
Norsk Hydro357,74 mill.-0,77%
DNB297,02 mill.-2,32%
Help
Viser utviklingen på de viktigste rentene.

Renter

InstrumentRente+/- %
Norsk st.oblig 10 år2,365,71%
Nibor 3 mnd1,68-0,60%
Nibor 6 mnd1,75-0,57%
Euribor 1 år0,34-0,58%
US Bond 5Y1,76-1,40%
US Bond 10Y2,54-0,90%
Help
Viser utviklingen på de viktigste valutaene.

Valuta

ValutaSiste+/- %
Amerikanske dollar6,35100,05%
Euro8,15860,06%
Svenske kroner88,82000,12%
Britiske pund10,41100,24%
EUR v. USD1,28470,02%
USD v. JPY108,8200-0,01%
Help
Oljepriser benevnes i USD / fat (ca 158 Liter). Gull er gårsdagens fixing pris morgen (AM) og ettermiddag (PM). Edle metaller (gull, sølv, platina og palladium) angis i USD per troy unse (ca 31,1 g).

Råvarer

RåvareSiste+/- %
Brent Spot96,900,08%
Gull (AM)1 225,000,91%
Sølv19,490,46%
Palladium811,000,50%
Brent Front Month96,94-0,03%
WTI Front Month91,730,95%
Help
Førstkommende finanskalenderhendelser

Finanskalender

DatoHendelseTicker
25 sepUtbytte utbetali ...GOGL
29 sepEkstraordinær ge ...HYARD
30 sepUtbytte utbetali ...UNI
2 oktResultat 3. kvartalSNI
2 oktUtbytte utbetali ...RCL
9 oktEkstraordinær ge ...DIAG
10 oktEkstraordinær ge ...NPRO
14 oktResultat 4. kvartalEOC
14 oktFørste dag eks. ...KVAER
15 oktResultat 3. kvartalKOA
Help
Viser siste nyheter fra ulike kilder.

Nyheter

Help
Viser dine utvalgte instrumenter.

Min Liste

TickerSiste+/-+/- %
Trykk på for å legge til instrumenter
Help
Viser utviklingen i de ulike sektorene/selskapene. Størrelsen er i forhold til dagens omsetning. Fargen angir endring fra gårdagens sluttkurs.

Børsometer