Help
Viser utviklingen på de viktigste indeksene.

Indekser

TickerSiste???table.ITEM_COPY???+/- %
Hovedindeksen607,51OSEBX.OSE0,15%
FTSE 1006 729,79I:UKX.FTSE-0,31%
DAX9 785,54I:DAX.GER0,54%
OMXN401 403,15OMXN40.OMX0,73%
Dow Jones17 819,22I:DJI.DJ0,05%
S&P 5002 068,99I:SP500.SP0,27%
Nasdaq Comp.4 749,81I:COMP.NAS0,78%
Nikkei 22517 357,51NI225.OSA0,33%
Hangseng23 893,14I:HSI.HSI1,95%
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har steget mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Vinnere

Selskap+/- %Siste
NEL44,72%1,78
Norwegian E ...22,34%2,41
Asetek14,29%24,00
Repant14,04%1,30
REC Solar10,58%103,50
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har falt mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Tapere

Selskap+/- %Siste
Atlantic Pe ...-19,25%70,25
Eqology-11,11%1,60
Serodus-10,67%2,68
Napatech-10,39%27,60
Apptix-9,38%2,03
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har vært mest omsatt i kroner inneværende dag. Listen er basert på volum, ikke antall transaksjoner.

Mest omsatt

SelskapOms.+/- %
Statoil489,20 mill.0,72%
DNB346,32 mill.1,21%
Norsk Hydro336,35 mill.1,52%
REC Solar233,03 mill.10,58%
Telenor230,50 mill.-0,71%
Help
Viser utviklingen på de viktigste rentene.

Renter

InstrumentRente+/- %
Norsk st.oblig 10 år1,99-
Nibor 3 mnd1,66-0,60%
Nibor 6 mnd1,690,00%
Euribor 1 år0,33-0,60%
US Bond 5Y1,60-0,46%
US Bond 10Y2,310,00%
Help
Viser utviklingen på de viktigste valutaene.

Valuta

ValutaSiste+/- %
Amerikanske dollar6,7759-0,41%
Euro8,4239-0,05%
Svenske kroner91,10000,08%
Britiske pund10,6390-0,13%
EUR v. USD1,24330,36%
USD v. JPY118,26000,41%
Help
Oljepriser benevnes i USD / fat (ca 158 Liter). Gull er gårsdagens fixing pris morgen (AM) og ettermiddag (PM). Edle metaller (gull, sølv, platina og palladium) angis i USD per troy unse (ca 31,1 g).

Råvarer

RåvareSiste+/- %
Brent Spot79,74-0,99%
Gull (AM)1 196,000,23%
Sølv16,450,02%
Palladium795,000,13%
Brent Front Month79,79-0,71%
WTI Front Month75,81-0,91%
Help
Førstkommende finanskalenderhendelser

Finanskalender

Help
Viser siste nyheter fra ulike kilder.

Nyheter

Help
Viser dine utvalgte instrumenter.

Min Liste

TickerSiste+/-+/- %
Trykk på for å legge til instrumenter
Help
Viser utviklingen i de ulike sektorene/selskapene. Størrelsen er i forhold til dagens omsetning. Fargen angir endring fra gårdagens sluttkurs.

Børsometer