Help
Viser utviklingen på de viktigste indeksene.

Indekser

TickerSiste???table.ITEM_COPY???+/- %
Hovedindeksen619,54OSEBX.OSE0,50%
FTSE 1006 891,43I:UKX.FTSE0,53%
DAX12 086,01I:DAX.GER1,83%
OMXN401 666,64OMXN40.OMX1,67%
Dow Jones17 989,69I:DJI.DJ1,56%
S&P 5002 087,32I:SP500.SP1,28%
Nasdaq Comp.4 947,60I:COMP.NAS1,15%
Nikkei 22519 411,40NI225.OSA0,65%
Hangseng24 855,12I:HSI.HSI1,51%
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har steget mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Vinnere

Selskap+/- %Siste
Byggma21,82%67,00
NattoPharma9,15%15,50
Odfjell Dri ...8,45%6,80
Archer8,00%2,43
Norwegian E ...7,27%0,59
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har falt mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Tapere

Selskap+/- %Siste
Apptix-9,33%1,75
Havyard Group-7,87%16,40
Scana Indus ...-6,76%0,69
EVRY-6,00%14,10
Nickel Moun ...-5,15%0,92
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har vært mest omsatt i kroner inneværende dag. Listen er basert på volum, ikke antall transaksjoner.

Mest omsatt

SelskapOms.+/- %
Statoil520,08 mill.-0,35%
Yara Intern ...237,96 mill.1,41%
Norsk Hydro234,12 mill.1,10%
Marine Harvest214,31 mill.0,92%
Seadrill188,98 mill.0,52%
Help
Viser utviklingen på de viktigste rentene.

Renter

InstrumentRente+/- %
Norsk st.oblig 10 år1,49-
Nibor 3 mnd1,500,67%
Nibor 6 mnd1,40-0,71%
Euribor 1 år0,20-0,50%
US Bond 5Y1,41-1,36%
US Bond 10Y1,960,00%
Help
Viser utviklingen på de viktigste valutaene.

Valuta

ValutaSiste+/- %
Amerikanske dollar8,02630,72%
Euro8,6808-0,01%
Svenske kroner93,30000,64%
Britiske pund11,87500,17%
EUR v. USD1,0811-0,72%
USD v. JPY120,17000,86%
Help
Oljepriser benevnes i USD / fat (ca 158 Liter). Gull er gårsdagens fixing pris morgen (AM) og ettermiddag (PM). Edle metaller (gull, sølv, platina og palladium) angis i USD per troy unse (ca 31,1 g).

Råvarer

RåvareSiste+/- %
Brent Spot56,210,34%
Gull (AM)1 187,40-0,88%
Sølv16,71-1,28%
Palladium735,00-1,74%
Brent Front Month56,12-0,51%
WTI Front Month48,51-0,74%
Help
Førstkommende finanskalenderhendelser

Finanskalender

DatoHendelseTicker
30 marÅrsrapportAXIS
31 marUtbytte utbetali ...TOTG
1 aprUtbytte utbetali ...EVRY
1 aprUtbytte utbetali ...SVEG
1 aprKvartalsrapport - Q4RCT
8 aprUtbytte utbetali ...MORG
8 aprUtbytte utbetali ...SBVG
8 aprOrdinær generalf ...AKA
8 aprKvartalsrapport - Q2EMAS
8 aprÅrsrapportHAVI
Help
Viser siste nyheter fra ulike kilder.

Nyheter

Help
Viser dine utvalgte instrumenter.

Min Liste

TickerSiste+/-+/- %
Trykk på for å legge til instrumenter
Help
Viser utviklingen i de ulike sektorene/selskapene. Størrelsen er i forhold til dagens omsetning. Fargen angir endring fra gårdagens sluttkurs.

Børsometer