Help
Viser utviklingen på de viktigste indeksene.

Indekser

TickerSiste???table.ITEM_COPY???+/- %
Hovedindeksen614,11OSEBX.OSE0,08%
FTSE 1006 817,84I:UKX.FTSE-0,11%
DAX9 503,97I:DAX.GER0,26%
OMXN401 343,06OMXN40.OMX-0,13%
Dow Jones17 068,13I:DJI.DJ-0,18%
S&P 5002 001,82I:SP500.SP-0,08%
Nasdaq Comp.4 586,48I:COMP.NAS0,14%
Nikkei 22515 668,60NI225.OSA1,24%
Hangseng24 749,02I:HSI.HSI-0,01%
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har steget mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Vinnere

Selskap+/- %Siste
NTS13,89%20,50
Norwegian E ...7,69%0,14
Itera6,91%2,94
Northern Of ...5,88%11,70
Solvang5,53%24,80
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har falt mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Tapere

Selskap+/- %Siste
Nickel Moun ...-12,31%2,28
Atlantic Pe ...-11,50%88,50
NEXT Biomet ...-7,69%60,00
Polarcus-6,78%2,20
Northland R ...-6,77%1,24
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har vært mest omsatt i kroner inneværende dag. Listen er basert på volum, ikke antall transaksjoner.

Mest omsatt

SelskapOms.+/- %
Statoil472,59 mill.1,23%
DNO241,03 mill.3,53%
Yara Intern ...165,30 mill.-0,84%
REC Silicon159,17 mill.-5,01%
Marine Harvest151,31 mill.1,14%
Help
Viser utviklingen på de viktigste rentene.

Renter

InstrumentRente+/- %
Norsk st.oblig 10 år2,23-
Nibor 3 mnd1,760,00%
Nibor 6 mnd1,840,00%
Euribor 1 år0,42-1,87%
US Bond 5Y1,671,95%
US Bond 10Y2,401,74%
Help
Viser utviklingen på de viktigste valutaene.

Valuta

ValutaSiste+/- %
Amerikanske dollar6,1863-0,09%
Euro8,1175-0,11%
Svenske kroner88,3500-0,03%
Britiske pund10,2150-0,66%
EUR v. USD1,3122-0,02%
USD v. JPY104,98000,63%
Help
Oljepriser benevnes i USD / fat (ca 158 Liter). Gull er gårsdagens fixing pris morgen (AM) og ettermiddag (PM). Edle metaller (gull, sølv, platina og palladium) angis i USD per troy unse (ca 31,1 g).

Råvarer

RåvareSiste+/- %
Brent Spot101,95-0,62%
Gull (AM)1 277,75-0,74%
Sølv19,490,46%
Palladium911,00-
Brent Front Month101,85-0,91%
WTI Front Month94,67-1,14%
Help
Førstkommende finanskalenderhendelser

Finanskalender

DatoHendelseTicker
4 sepFørste dag eks. ...SDRL
4 sepFørste dag eks. ...MHG
8 sepFørste dag eks. ...GOGL
8 sepEmisjon sluttdatoNTS T
9 sepFørste dag eks. ...BWO
10 sepUtbytte utbetali ...PRS
11 sepUtbytte utbetali ...BWLPG
12 sepEkstraordinær ge ...SUBC
15 sepEkstraordinær ge ...EOC
15 sepUtbytte utbetali ...NOF
Help
Viser siste nyheter fra ulike kilder.

Nyheter

Help
Viser dine utvalgte instrumenter.

Min Liste

TickerSiste+/-+/- %
Trykk på for å legge til instrumenter
Help
Viser utviklingen i de ulike sektorene/selskapene. Størrelsen er i forhold til dagens omsetning. Fargen angir endring fra gårdagens sluttkurs.

Børsometer