Help
Viser utviklingen på de viktigste indeksene.

Indekser

TickerSiste???table.ITEM_COPY???+/- %
Hovedindeksen602,84OSEBX.OSE-1,07%
FTSE 1006 557,52I:UKX.FTSE-0,98%
DAX9 382,03I:DAX.GER-0,97%
OMXN401 365,25OMXN40.OMX-1,05%
Dow Jones16 872,10I:DJI.DJ-1,00%
S&P 5001 957,56I:SP500.SP-0,75%
Nasdaq Comp.4 451,14I:COMP.NAS-0,94%
Nikkei 22516 082,25NI225.OSA-0,56%
Hangseng22 932,98I:HSI.HSI-1,28%
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har steget mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Vinnere

Selskap+/- %Siste
Birdstep Te ...11,92%2,16
PCI Biotech ...11,16%23,90
Frontline9,65%8,98
Hurtigruten6,97%3,99
Tanker Inve ...4,30%66,75
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har falt mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Tapere

Selskap+/- %Siste
Norwegian E ...-76,27%1,97
Badger Explorer-12,96%5,44
Petrolia-8,78%8,21
Nickel Moun ...-8,50%1,83
Navamedic-8,40%11,45
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har vært mest omsatt i kroner inneværende dag. Listen er basert på volum, ikke antall transaksjoner.

Mest omsatt

SelskapOms.+/- %
Statoil529,55 mill.-0,86%
DNB329,42 mill.-1,66%
Seadrill313,57 mill.-0,99%
Yara Intern ...278,48 mill.-1,24%
Norsk Hydro242,04 mill.-0,25%
Help
Viser utviklingen på de viktigste rentene.

Renter

InstrumentRente+/- %
Norsk st.oblig 10 år2,236,87%
Nibor 3 mnd1,650,00%
Nibor 6 mnd1,730,00%
Euribor 1 år0,340,00%
US Bond 5Y1,68-4,60%
US Bond 10Y2,41-3,29%
Help
Viser utviklingen på de viktigste valutaene.

Valuta

ValutaSiste+/- %
Amerikanske dollar6,44950,32%
Euro8,13340,19%
Svenske kroner89,22000,20%
Britiske pund10,45600,31%
EUR v. USD1,2611-0,13%
USD v. JPY109,2700-0,31%
Help
Oljepriser benevnes i USD / fat (ca 158 Liter). Gull er gårsdagens fixing pris morgen (AM) og ettermiddag (PM). Edle metaller (gull, sølv, platina og palladium) angis i USD per troy unse (ca 31,1 g).

Råvarer

RåvareSiste+/- %
Brent Spot95,741,10%
Gull (AM)1 208,50-0,12%
Sølv17,322,29%
Palladium771,00-0,52%
Brent Front Month95,681,07%
WTI Front Month92,661,65%
Help
Førstkommende finanskalenderhendelser

Finanskalender

DatoHendelseTicker
2 oktResultat 3. kvartalSNI
2 oktUtbytte utbetali ...RCL
8 oktUtbytte utbetali ...HYARD
9 oktEkstraordinær ge ...DIAG
9 oktUtbytte utbetali ...EMAS
10 oktEkstraordinær ge ...NPRO
14 oktFørste dag eks. ...KVAER
15 oktResultat 3. kvartalKOA
16 oktResultat 3. kvartalASC
16 oktResultat 3. kvartalAURG
Help
Viser siste nyheter fra ulike kilder.

Nyheter

Help
Viser dine utvalgte instrumenter.

Min Liste

TickerSiste+/-+/- %
Trykk på for å legge til instrumenter
Help
Viser utviklingen i de ulike sektorene/selskapene. Størrelsen er i forhold til dagens omsetning. Fargen angir endring fra gårdagens sluttkurs.

Børsometer