Help
Viser utviklingen på de viktigste indeksene.

Indekser

TickerSiste???table.ITEM_COPY???+/- %
Hovedindeksen652,43OSEBX.OSE-0,08%
FTSE 1007 031,72I:UKX.FTSE0,26%
DAX11 815,01I:DAX.GER-0,42%
OMXN401 653,34OMXN40.OMX-0,06%
Dow Jones18 232,02I:DJI.DJ-0,29%
S&P 5002 126,06I:SP500.SP-0,22%
Nasdaq Comp.5 089,36I:COMP.NAS-0,03%
Nikkei 22520 413,77NI225.OSA0,74%
Hangseng27 992,83I:HSI.HSI1,70%
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har steget mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Vinnere

Selskap+/- %Siste
SeaBird Exp ...14,29%0,08
Vardia Insu ...11,28%1,48
Scana Indus ...8,82%0,37
Norwegian E ...8,53%42,00
RomReal8,37%2,20
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har falt mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Tapere

Selskap+/- %Siste
Serodus-12,50%3,01
Northern Of ...-8,09%3,75
I.M. Skaugen-6,25%2,25
Napatech-6,22%21,10
DOF-5,56%8,50
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har vært mest omsatt i kroner inneværende dag. Listen er basert på volum, ikke antall transaksjoner.

Mest omsatt

SelskapOms.+/- %
Statoil576,56 mill.-0,59%
Seadrill303,20 mill.1,09%
Norsk Hydro260,81 mill.-1,09%
Telenor219,73 mill.-0,23%
Multiconsult217,53 mill.-
Help
Viser utviklingen på de viktigste rentene.

Renter

InstrumentRente+/- %
Norsk st.oblig 10 år1,620,94%
Nibor 3 mnd1,50-2,00%
Nibor 6 mnd1,49-2,01%
Euribor 1 år0,160,62%
US Bond 5Y1,560,00%
US Bond 10Y2,210,00%
Help
Viser utviklingen på de viktigste valutaene.

Valuta

ValutaSiste+/- %
Amerikanske dollar7,6453-0,01%
Euro8,3921-0,31%
Svenske kroner90,8500-0,19%
Britiske pund11,8310-0,09%
EUR v. USD1,0976-0,30%
USD v. JPY121,56000,01%
Help
Oljepriser benevnes i USD / fat (ca 158 Liter). Gull er gårsdagens fixing pris morgen (AM) og ettermiddag (PM). Edle metaller (gull, sølv, platina og palladium) angis i USD per troy unse (ca 31,1 g).

Råvarer

RåvareSiste+/- %
Brent Spot65,830,40%
Gull (AM)1 211,00-
Sølv17,120,52%
Palladium769,00-
Brent Front Month65,900,81%
WTI Front Month59,990,45%
Help
Førstkommende finanskalenderhendelser

Finanskalender

DatoHendelseTicker
26 maiUtbytte utbetali ...AFG
26 maiKvartalsrapport - Q1BWO
26 maiOrdinær generalf ...EVRY
26 maiOrdinær generalf ...HBC
26 maiOrdinær generalf ...SCI
27 maiUtbytte utbetali ...FAR
27 maiKvartalsrapport - Q1ATLA NOK
27 maiKvartalsrapport - Q1AURLPG
27 maiKvartalsrapport - Q1BMA
27 maiOrdinær generalf ...BMA
Help
Viser siste nyheter fra ulike kilder.

Nyheter

Help
Viser dine utvalgte instrumenter.

Min Liste

TickerSiste+/-+/- %
Trykk på for å legge til instrumenter
Help
Viser utviklingen i de ulike sektorene/selskapene. Størrelsen er i forhold til dagens omsetning. Fargen angir endring fra gårdagens sluttkurs.

Børsometer