Help
Viser utviklingen på de viktigste indeksene.

Indekser

TickerSiste???table.ITEM_COPY???+/- %
Hovedindeksen574,58OSEBX.OSE1,32%
FTSE 1006 399,73I:UKX.FTSE0,43%
DAX8 940,14I:DAX.GER0,60%
OMXN401 318,34OMXN40.OMX0,94%
Dow Jones16 461,32I:DJI.DJ-0,92%
S&P 5001 927,11I:SP500.SP-0,73%
Nasdaq Comp.4 382,85I:COMP.NAS-0,83%
Nikkei 22515 195,77NI225.OSA2,64%
Hangseng23 403,97I:HSI.HSI1,37%
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har steget mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Vinnere

Selskap+/- %Siste
Cellcura35,14%0,50
PCI Biotech ...26,26%25,00
Eitzen Chemical18,88%3,40
Petrolia17,81%7,54
NattoPharma17,53%14,75
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har falt mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Tapere

Selskap+/- %Siste
Cecon-15,79%0,48
Weifa-7,50%0,74
Sevan Drilling-6,36%1,03
Saga Tankers-5,65%1,67
NEL-5,56%0,68
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har vært mest omsatt i kroner inneværende dag. Listen er basert på volum, ikke antall transaksjoner.

Mest omsatt

SelskapOms.+/- %
Yara Intern ...864,63 mill.-0,74%
Statoil592,37 mill.1,09%
Norsk Hydro436,17 mill.1,54%
Marine Harvest408,93 mill.4,07%
DNB366,07 mill.1,59%
Help
Viser utviklingen på de viktigste rentene.

Renter

InstrumentRente+/- %
Norsk st.oblig 10 år2,157,52%
Nibor 3 mnd1,61-1,24%
Nibor 6 mnd1,67-0,60%
Euribor 1 år0,340,59%
US Bond 5Y1,430,10%
US Bond 10Y2,23-0,08%
Help
Viser utviklingen på de viktigste valutaene.

Valuta

ValutaSiste+/- %
Amerikanske dollar6,61290,67%
Euro8,36040,13%
Svenske kroner90,87000,17%
Britiske pund10,61000,21%
EUR v. USD1,2643-0,52%
USD v. JPY107,20000,12%
Help
Oljepriser benevnes i USD / fat (ca 158 Liter). Gull er gårsdagens fixing pris morgen (AM) og ettermiddag (PM). Edle metaller (gull, sølv, platina og palladium) angis i USD per troy unse (ca 31,1 g).

Råvarer

RåvareSiste+/- %
Brent Spot84,67-2,02%
Gull (AM)1 246,75-0,40%
Sølv17,17-1,81%
Palladium774,000,39%
Brent Front Month84,68-1,79%
WTI Front Month80,39-2,55%
Help
Førstkommende finanskalenderhendelser

Finanskalender

Help
Viser siste nyheter fra ulike kilder.

Nyheter

Help
Viser dine utvalgte instrumenter.

Min Liste

TickerSiste+/-+/- %
Trykk på for å legge til instrumenter
Help
Viser utviklingen i de ulike sektorene/selskapene. Størrelsen er i forhold til dagens omsetning. Fargen angir endring fra gårdagens sluttkurs.

Børsometer