Help
Viser utviklingen på de viktigste indeksene.

Indekser

TickerSiste???table.ITEM_COPY???+/- %
Hovedindeksen566,34OSEBX.OSE-2,73%
FTSE 1006 722,62I:UKX.FTSE-0,01%
DAX9 980,85I:DAX.GER0,06%
OMXN401 408,39OMXN40.OMX-0,25%
Dow Jones17 856,06I:DJI.DJ0,16%
S&P 5002 068,54I:SP500.SP-0,21%
Nasdaq Comp.4 800,82I:COMP.NAS0,28%
Nikkei 22517 459,85NI225.OSA1,23%
Hangseng23 987,45I:HSI.HSI-0,07%
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har steget mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Vinnere

Selskap+/- %Siste
Cecon20,00%0,60
Nickel Moun ...9,57%1,26
Royal Carib ...8,37%515,50
Weifa7,25%0,74
NEXT Biomet ...7,14%60,00
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har falt mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Tapere

Selskap+/- %Siste
Zoncolan-21,88%1,00
Polarcus-13,19%0,79
Northland R ...-11,69%0,68
Questerre E ...-11,50%3,00
Det norske ...-11,22%37,20
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har vært mest omsatt i kroner inneværende dag. Listen er basert på volum, ikke antall transaksjoner.

Mest omsatt

SelskapOms.+/- %
Statoil2,64 mrd.-7,34%
Norsk Hydro798,92 mill.0,69%
Yara Intern ...716,85 mill.-4,33%
DNB714,22 mill.-3,16%
Seadrill654,23 mill.-6,86%
Help
Viser utviklingen på de viktigste rentene.

Renter

InstrumentRente+/- %
Norsk st.oblig 10 år1,8510,11%
Nibor 3 mnd1,630,00%
Nibor 6 mnd1,61-1,24%
Euribor 1 år0,330,00%
US Bond 5Y1,52-2,48%
US Bond 10Y2,20-1,99%
Help
Viser utviklingen på de viktigste valutaene.

Valuta

ValutaSiste+/- %
Amerikanske dollar7,03001,45%
Euro8,73451,22%
Svenske kroner94,13001,03%
Britiske pund10,98900,91%
EUR v. USD1,2425-0,26%
USD v. JPY118,76000,75%
Help
Oljepriser benevnes i USD / fat (ca 158 Liter). Gull er gårsdagens fixing pris morgen (AM) og ettermiddag (PM). Edle metaller (gull, sølv, platina og palladium) angis i USD per troy unse (ca 31,1 g).

Råvarer

RåvareSiste+/- %
Brent Spot71,53-1,73%
Gull (AM)1 184,50-1,00%
Sølv15,48-4,77%
Palladium809,000,62%
Brent Front Month71,80-1,07%
WTI Front Month67,96-1,54%
Help
Førstkommende finanskalenderhendelser

Finanskalender

Help
Viser siste nyheter fra ulike kilder.

Nyheter

Help
Viser dine utvalgte instrumenter.

Min Liste

TickerSiste+/-+/- %
Trykk på for å legge til instrumenter
Help
Viser utviklingen i de ulike sektorene/selskapene. Størrelsen er i forhold til dagens omsetning. Fargen angir endring fra gårdagens sluttkurs.

Børsometer