Help
Viser utviklingen på de viktigste indeksene.

Indekser

TickerSiste???table.ITEM_COPY???+/- %
Hovedindeksen581,06OSEBX.OSE-0,81%
FTSE 1006 463,55I:UKX.FTSE0,15%
DAX9 114,84I:DAX.GER0,35%
OMXN401 354,36OMXN40.OMX1,62%
Dow Jones17 209,11I:DJI.DJ1,38%
S&P 5001 998,28I:SP500.SP0,81%
Nasdaq Comp.4 572,82I:COMP.NAS0,52%
Nikkei 22515 658,20NI225.OSA0,67%
Hangseng23 702,04I:HSI.HSI-0,49%
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har steget mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Vinnere

Selskap+/- %Siste
Atlantic Pe ...19,15%84,00
Hexagon Com ...19,13%27,40
Cellcura15,00%0,46
Serodus14,19%3,30
Cecon11,54%0,58
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har falt mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Tapere

Selskap+/- %Siste
InterOil Ex ...-24,24%0,25
RomReal-20,79%1,41
African Pet ...-15,38%0,55
Western Bulk-9,60%6,31
Opera Software-9,35%82,40
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har vært mest omsatt i kroner inneværende dag. Listen er basert på volum, ikke antall transaksjoner.

Mest omsatt

SelskapOms.+/- %
Statoil746,42 mill.-2,84%
DNB374,09 mill.-0,40%
Norsk Hydro323,37 mill.-0,54%
Telenor309,45 mill.0,81%
Opera Software265,99 mill.-9,35%
Help
Viser utviklingen på de viktigste rentene.

Renter

InstrumentRente+/- %
Norsk st.oblig 10 år2,018,72%
Nibor 3 mnd1,58-0,63%
Nibor 6 mnd1,610,62%
Euribor 1 år0,340,00%
US Bond 5Y1,59-0,39%
US Bond 10Y2,31-0,32%
Help
Viser utviklingen på de viktigste valutaene.

Valuta

ValutaSiste+/- %
Amerikanske dollar6,70120,04%
Euro8,4508-0,15%
Svenske kroner91,24000,31%
Britiske pund10,7250-0,02%
EUR v. USD1,2612-0,17%
USD v. JPY109,44000,56%
Help
Oljepriser benevnes i USD / fat (ca 158 Liter). Gull er gårsdagens fixing pris morgen (AM) og ettermiddag (PM). Edle metaller (gull, sølv, platina og palladium) angis i USD per troy unse (ca 31,1 g).

Råvarer

RåvareSiste+/- %
Brent Spot86,54-0,24%
Gull (AM)1 205,75-1,81%
Sølv16,47-3,54%
Palladium784,00-1,75%
Brent Front Month86,74-0,44%
WTI Front Month81,49-0,86%
Help
Førstkommende finanskalenderhendelser

Finanskalender

Help
Viser siste nyheter fra ulike kilder.

Nyheter

Help
Viser dine utvalgte instrumenter.

Min Liste

TickerSiste+/-+/- %
Trykk på for å legge til instrumenter
Help
Viser utviklingen i de ulike sektorene/selskapene. Størrelsen er i forhold til dagens omsetning. Fargen angir endring fra gårdagens sluttkurs.

Børsometer