Help
Viser utviklingen på de viktigste indeksene.

Indekser

TickerSiste???table.ITEM_COPY???+/- %
Hovedindeksen603,28OSEBX.OSE0,66%
FTSE 1006 832,83I:UKX.FTSE0,53%
DAX10 649,58I:DAX.GER2,05%
OMXN401 488,08OMXN40.OMX1,46%
Dow Jones17 672,60I:DJI.DJ-0,79%
S&P 5002 051,82I:SP500.SP-0,55%
Nasdaq Comp.4 757,88I:COMP.NAS0,16%
Nikkei 22517 420,70NI225.OSA-0,52%
Hangseng24 824,33I:HSI.HSI-0,11%
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har steget mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Vinnere

Selskap+/- %Siste
Eqology20,45%1,59
North Energy19,47%2,27
Norske Skog ...17,52%6,64
African Pet ...15,15%0,38
Scana Indus ...11,30%1,28
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har falt mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Tapere

Selskap+/- %Siste
Storebrand-10,65%24,41
Eitzen Chemical-8,70%4,20
Havyard Group-7,69%24,00
Siem Offshore-5,84%2,74
Grieg Seafood-5,67%28,30
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har vært mest omsatt i kroner inneværende dag. Listen er basert på volum, ikke antall transaksjoner.

Mest omsatt

SelskapOms.+/- %
Statoil789,80 mill.-0,22%
Marine Harvest658,57 mill.-2,97%
Norsk Hydro449,44 mill.2,21%
DNB418,65 mill.-0,73%
Storebrand411,80 mill.-10,65%
Help
Viser utviklingen på de viktigste rentene.

Renter

InstrumentRente+/- %
Norsk st.oblig 10 år1,223,34%
Nibor 3 mnd1,33-2,26%
Nibor 6 mnd1,17-3,42%
Euribor 1 år0,28-
US Bond 5Y1,28-2,61%
US Bond 10Y1,75-2,56%
Help
Viser utviklingen på de viktigste valutaene.

Valuta

ValutaSiste+/- %
Amerikanske dollar7,79620,32%
Euro8,71720,08%
Svenske kroner93,60000,05%
Britiske pund11,67700,21%
EUR v. USD1,1193-0,14%
USD v. JPY117,79000,01%
Help
Oljepriser benevnes i USD / fat (ca 158 Liter). Gull er gårsdagens fixing pris morgen (AM) og ettermiddag (PM). Edle metaller (gull, sølv, platina og palladium) angis i USD per troy unse (ca 31,1 g).

Råvarer

RåvareSiste+/- %
Brent Spot48,17-0,45%
Gull (AM)1 293,50-
Sølv18,24-0,61%
Palladium767,00-
Brent Front Month48,19-1,23%
WTI Front Month44,88-1,56%
Help
Førstkommende finanskalenderhendelser

Finanskalender

DatoHendelseTicker
28 janKvartalsrapport - Q4BNB
28 janKvartalsrapport - Q4BNKR
28 janKvartalsrapport - Q4VVL
28 janKvartalsrapport - Q4ZONC
29 janKvartalsrapport - Q4AURG
29 janKvartalsrapport - Q4DAT
29 janKvartalsrapport - Q4HAVI
29 janKvartalsrapport - Q4MOBK
29 janKvartalsrapport - Q4PARB
29 janKvartalsrapport - Q4RCL
Help
Viser siste nyheter fra ulike kilder.

Nyheter

Help
Viser dine utvalgte instrumenter.

Min Liste

TickerSiste+/-+/- %
Trykk på for å legge til instrumenter
Help
Viser utviklingen i de ulike sektorene/selskapene. Størrelsen er i forhold til dagens omsetning. Fargen angir endring fra gårdagens sluttkurs.

Børsometer