Help
Viser utviklingen på de viktigste indeksene.

Indekser

TickerSiste???table.ITEM_COPY???+/- %
Hovedindeksen558,77OSEBX.OSE-0,42%
FTSE 1006 676,84I:UKX.FTSE-0,07%
DAX9 584,83I:DAX.GER-0,16%
OMXN401 303,21OMXN40.OMX-0,64%
Dow Jones-I:DJI.DJ-
S&P 500-I:SP500.SP-
Nasdaq Comp.-I:COMP.NAS-
Nikkei 22514 546,27NI225.OSA1,09%
Hangseng22 509,64I:HSI.HSI-0,97%
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har steget mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Vinnere

Selskap+/- %Siste
Norske Skog ...10,38%5,00
Birdstep Te ...5,32%4,16
Nordic Semi ...5,08%37,20
Nickel Moun ...4,76%2,20
Havfisk3,74%11,10
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har falt mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Tapere

Selskap+/- %Siste
Tide-12,04%12,05
Solvang-11,25%21,30
Link Mobili ...-7,91%19,80
AGR Group-6,62%5,50
Norwegian E ...-5,88%0,16
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har vært mest omsatt i kroner inneværende dag. Listen er basert på volum, ikke antall transaksjoner.

Mest omsatt

SelskapOms.+/- %
Statoil264,37 mill.-1,73%
Marine Harvest146,94 mill.0,42%
Yara Intern ...124,76 mill.0,22%
REC Silicon112,03 mill.-0,24%
Norsk Hydro110,11 mill.0,10%
Help
Viser utviklingen på de viktigste rentene.

Renter

InstrumentRente+/- %
Norsk st.oblig 10 år2,84-
Nibor 3 mnd1,75-1,14%
Nibor 6 mnd1,84-1,09%
Euribor 1 år0,610,50%
US Bond 5Y1,73-1,08%
US Bond 10Y2,71-1,35%
Help
Viser utviklingen på de viktigste valutaene.

Valuta

ValutaSiste+/- %
Amerikanske dollar5,98830,00%
Euro8,27800,14%
Svenske kroner91,09000,26%
Britiske pund10,0520-0,24%
EUR v. USD1,38250,16%
USD v. JPY102,3200-0,26%
Help
Oljepriser benevnes i USD / fat (ca 158 Liter). Gull er gårsdagens fixing pris morgen (AM) og ettermiddag (PM). Edle metaller (gull, sølv, platina og palladium) angis i USD per troy unse (ca 31,1 g).

Råvarer

RåvareSiste+/- %
Brent Spot109,34-0,02%
Gull (AM)1 283,50-0,56%
Sølv19,46-0,26%
Palladium787,00-
Brent Front Month109,270,00%
WTI Front Month101,60-0,15%
Help
Førstkommende finanskalenderhendelser

Finanskalender

Help
Viser siste nyheter fra ulike kilder.

Nyheter

Help
Viser dine utvalgte instrumenter.

Min Liste

TickerSiste+/-+/- %
Trykk på for å legge til instrumenter
Help
Viser utviklingen i de ulike sektorene/selskapene. Størrelsen er i forhold til dagens omsetning. Fargen angir endring fra gårdagens sluttkurs.

Børsometer