Help
Viser utviklingen på de viktigste indeksene.

Indekser

TickerSiste???table.ITEM_COPY???+/- %
Hovedindeksen616,92OSEBX.OSE0,60%
FTSE 1006 889,13I:UKX.FTSE-0,74%
DAX11 280,36I:DAX.GER-1,14%
OMXN401 599,65OMXN40.OMX-0,76%
Dow Jones18 203,37I:DJI.DJ-0,47%
S&P 5002 107,78I:SP500.SP-0,45%
Nasdaq Comp.4 979,90I:COMP.NAS-0,56%
Nikkei 22518 703,60NI225.OSA-0,59%
Hangseng24 545,46I:HSI.HSI-0,64%
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har steget mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Vinnere

Selskap+/- %Siste
North Energy18,00%1,77
EVRY8,02%17,50
Melhus Spar ...7,47%129,50
Prosafe7,46%24,50
Rocksource7,14%4,50
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har falt mest i verdi inneværende dag. Utviklingen er basert på sluttkurs forrige børsdag.

Tapere

Selskap+/- %Siste
Zoncolan-14,67%0,64
Blom-10,61%11,80
Apptix-10,00%1,80
GC Rieber S ...-9,09%26,00
Cecon-8,33%0,22
Help
Viser i fallende rekkefølge de aksjene som har vært mest omsatt i kroner inneværende dag. Listen er basert på volum, ikke antall transaksjoner.

Mest omsatt

SelskapOms.+/- %
Statoil516,00 mill.0,49%
Norsk Hydro407,42 mill.0,93%
Telenor333,47 mill.-0,52%
Subsea 7256,61 mill.4,34%
Marine Harvest236,09 mill.-0,62%
Help
Viser utviklingen på de viktigste rentene.

Renter

InstrumentRente+/- %
Norsk st.oblig 10 år1,421,59%
Nibor 3 mnd1,33-0,75%
Nibor 6 mnd1,280,00%
Euribor 1 år0,23-
US Bond 5Y1,620,20%
US Bond 10Y2,130,33%
Help
Viser utviklingen på de viktigste valutaene.

Valuta

ValutaSiste+/- %
Amerikanske dollar7,72020,15%
Euro8,61860,02%
Svenske kroner93,14000,02%
Britiske pund11,84600,05%
EUR v. USD1,1164-0,12%
USD v. JPY119,80000,11%
Help
Oljepriser benevnes i USD / fat (ca 158 Liter). Gull er gårsdagens fixing pris morgen (AM) og ettermiddag (PM). Edle metaller (gull, sølv, platina og palladium) angis i USD per troy unse (ca 31,1 g).

Råvarer

RåvareSiste+/- %
Brent Spot60,54-0,57%
Gull (AM)1 207,75-
Sølv16,310,25%
Palladium831,00-
Brent Front Month60,57-0,74%
WTI Front Month50,520,00%
Help
Førstkommende finanskalenderhendelser

Finanskalender

DatoHendelseTicker
4 marFørste dag eks. ...NTSG
4 marFørste dag eks. ...MELG
4 marUtbytte utbetali ...RCL
4 marFørste dag eks. ...AVANCE
4 marÅrsrapportKLPB
4 marÅrsrapportKLPBK
4 marÅrsrapportKLPKK
4 marOrdinær generalf ...MOBK
4 marÅrsrapportNTSG
4 marKvartalsrapport - Q4SUBC
Help
Viser siste nyheter fra ulike kilder.

Nyheter

Help
Viser dine utvalgte instrumenter.

Min Liste

TickerSiste+/-+/- %
Trykk på for å legge til instrumenter
Help
Viser utviklingen i de ulike sektorene/selskapene. Størrelsen er i forhold til dagens omsetning. Fargen angir endring fra gårdagens sluttkurs.

Børsometer